20-lecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Bielsku-Białej

W piątek 3 czerwca 2022 r. odbyła się Gala Jubileuszowa, podczas której świętowano 20-lecie działalności Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Grażyna Lorek przywitała gości oraz przypomniała historię szkoły od momentu, gdy jej prowadzenie przejęło od miasta Towarzystwo Szkolne im. M. Reja. W roku jubileuszowym szkoła została wyróżniona tytułem Orły Edukacji 2022.

W uroczystości brał udział bp Adrian Korczago, który skierował do zgromadzonych wiele wartościowych słów, a także wręczał nagrody, które otrzymali pracownicy szkoły jako wyraz wdzięczności za ich profesjonalizm, wysoki standard pracy oraz zaangażowanie w rozwój szkoły. Dyrektor Grażyna Lorek otrzymała natomiast Nagrodę Organu Prowadzącego za wzorowe zarządzanie szkołą.

Na uroczystości obecni byli także m. in.: Mirosława Nykiel – posłanka na Sejm RP, Jarosław Klimaszewski – Prezydent Miasta Bielska-Białej, Tomasz Kowalik – Dyrektor Kuratorium Oświaty w Katowicach, Elżbieta Milewska – przedstawiciel Wydziału Edukacji i Sportu w Bielsku-Białej, Krzysztof Bańczyk – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Bielsku-Białej, Tomasz Lorek – Przewodniczący Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja i jego poprzednik Witold Kubik.

Goście w swoich wystąpieniach skierowali wiele ciepłych słów i gratulacji. Podkreślali, że Dwójka od lat zaliczana jest do najlepszych placówek oświatowych w mieście. Życzyli, aby mury szkoły nadal opuszczali absolwenci o otwartych głowach, wyposażeni w rzetelną wiedzę, przygotowani do godnego, prawego życia we współczesnym świecie.

Jako, że święto szkoły zbiegło się z obchodami 70 – lecia istnienia Bielska-Białej, rozśpiewane „MIREjki” oraz zespół wokalny z młodszych klas uraczył uczestników jubileuszu piosenkami z repertuaru bielszczanki – Marii Koterbskiej. Część artystyczną współprowadzili uczniowie, którzy przygotowali prezentację o wydarzeniach z życia szkolnego. Odtworzono także film dotyczący gmachu budynku szkoły wpisującego się w historię miasta. Już w wakacyjny stan wprowadziły natomiast widownię „Augustowskie noce” w wykonaniu Krzysztofa, ucznia klasy 7. Galę zakończył miły muzyczny upominek dla wszystkich – występ zaprzyjaźnionego z Dwójką zespołu „Włóczykije”.

Na podstawie tekstu zamieszczonego na stronie: www.sp2.rejbb.pl

Najnowsze wpisy