25-lecie kościoła w Szczyrku-Salmopolu

W niedzielę 13 września 2020 roku parafia ewangelicka w Białej filiał w Szczyrku-Salmopolu świętował jubileusz 25-lecia poświęcenia swojego kościoła.

Uroczyste nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 11:00, prowadzone przez proboszcza pomocniczego parafii w Białej, ks. Jana Byrta. Słowo Boże zwiastowała ks. Anja Desiree-Lipponer z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Bawarii, tłumaczona przez Annę Wrzesińską z Biura Biskupa Kościoła. Po nabożeństwie odbył się piknik parafialny.

Ks. Anja Desiree-Lipponer odbywa praktykę w Kancelarii Biskupa w Warszawie. Będzie przebywać w Polsce do końca lutego 2021. Oprócz Kancelarii Biskupa jej praktyka obejmuje jeszcze współpracę z biurem Diakonii Polskiej oraz parafią św. Trójcy w Warszawie. Ponadto opiekuje się duszpasterstwem niemieckojęzycznym. 

Kościół w Szczyrku-Salmopolu został wybudowany w latach 1991-1995. Wcześniej korzystano z budynku dawnej szkoły ewangelickiej, wybudowanej w 1897 roku (dziś znajdują się tam parafialne pokoje gościnne).

Podczas pamiątki poświęcenia kościoła obecni byli Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku oraz przewodniczący Rady Miasta Borys Matlak. Przedstawiciele władz miasta wręczyli oliwne lampy ołtarzowe w prezencie podkreślając równocześnie dobrą współpracę ekumeniczną i wkład proboszcza w promocję miasta.

Najnowsze wpisy

  • Aplikacja mobilna eŚpiewnik

    Przedstawiamy aplikację mobilną eŚpiewnik, czyli Śpiewnik ewangelicki w wersji cyfrowej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej