30-lecie kościoła w Pierśćcu

13 października 2019 roku parafia ewangelicka w Skoczowie świętowała jubileusz 30-lecia kościoła w Pierśćcu.

Słowo Boże zwiastował zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago. Dziękując zborowi za trud związany z wzniesieniem tej świątyni i wspominając o zapale jaki towarzyszył wznosząc jej mury, zwrócił szczególną uwagę, aby zapał do służenia drugiemu człowiekowi i zborowi nie przygasał. Za wzór postawił pierwszy zbór w historii chrześcijaństwa, czyli jerozolimski, który z natchnienia Ducha Świętego troszczył się o siebie nawzajem pomimo prześladowania, które znosił.

Życzenia złożył również burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko oraz przewodniczący dary miejskiej Rajmund Dedio, którzy dziękowali za wkład i świadectwo, które składa miejscowa społeczność ewangelicka; natomiast proboszcz miejscowej parafii katolickiej ks. Zbigniew Paprocki życzył aby obydwie społeczności były nadal dla siebie wzajemnym wsparciem i świadectwem w imieniu Jezusa Chrystusa.

Wśród zaproszonych gości była również sekretarz gminy Beata Macura oraz sołtys Pierśćca Monika Szyndler. Uroczystość uświetnił chór mieszany parafii ewangelickiej w Goleszowie. Po uroczystości wszyscy obecni mogli wspólnie poczęstować się przygotowanymi kołaczami.

Relacja i zdjęcia na podstawie materiałów Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie

Najnowsze wpisy