30-lecie kościoła w Pierśćcu

13 października 2019 roku parafia ewangelicka w Skoczowie świętowała jubileusz 30-lecia kościoła w Pierśćcu.

Słowo Boże zwiastował zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago. Dziękując zborowi za trud związany z wzniesieniem tej świątyni i wspominając o zapale jaki towarzyszył wznosząc jej mury, zwrócił szczególną uwagę, aby zapał do służenia drugiemu człowiekowi i zborowi nie przygasał. Za wzór postawił pierwszy zbór w historii chrześcijaństwa, czyli jerozolimski, który z natchnienia Ducha Świętego troszczył się o siebie nawzajem pomimo prześladowania, które znosił.

Życzenia złożył również burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko oraz przewodniczący dary miejskiej Rajmund Dedio, którzy dziękowali za wkład i świadectwo, które składa miejscowa społeczność ewangelicka; natomiast proboszcz miejscowej parafii katolickiej ks. Zbigniew Paprocki życzył aby obydwie społeczności były nadal dla siebie wzajemnym wsparciem i świadectwem w imieniu Jezusa Chrystusa.

Wśród zaproszonych gości była również sekretarz gminy Beata Macura oraz sołtys Pierśćca Monika Szyndler. Uroczystość uświetnił chór mieszany parafii ewangelickiej w Goleszowie. Po uroczystości wszyscy obecni mogli wspólnie poczęstować się przygotowanymi kołaczami.

Relacja i zdjęcia na podstawie materiałów Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej