300 lat kościoła w Szczytnie

W dniach 15-18 sierpnia 2019 roku Parafia Ewangelicka w Szczytnie świętowała 300 lat swojego kościoła. W uroczystościach uczestniczyła delegacja z Diecezji Cieszyńskiej.

W ramach jubileuszu odbył się piknik parafialny, koncert w wykonaniu Adama Zalewskiego, Natalii Kreft, Klaudii Camilli Twardzik oraz chóru „Gloria” ze Skoczowa, a także konferencja naukowa „Kościół Ewangelicki w Szczytnie niemym świadkiem historii”.

Podsumowaniem obchodów było uroczyste nabożeństwo, w którym udział wziął m.in. Biskup Kościoła Jerzy Samiec oraz ks. Manfred Rekowski, prezes Ewangelickiego Kościoła w Nadrenii, który zwiastował Słowo Boże. Obecni byli także poprzedni zwierzchnicy Kościoła pracujący niegdyś na Mazurach – bp Jan Szarek oraz bp Janusz Jagucki. W nabożeństwie uczestniczyli ponadto: bp Adrian Korczago, który tłumaczył kazanie na język polski, proboszcz parafii ewangelickiej w Skoczowie ks. Alfred Borski oraz siostra przełożona Diakonatu „Eben-Ezer” Ewa Cieślar wraz z siostrą Alicją, dla której pobyt w Szczytnie wiązał się ze szczególnymi emocjami. Siostra pochodzi z Zyndaków na Mazurach, gdzie spędziła swoje dzieciństwo oraz w późniejszych latach była opiekunką ks. Manfreda Rekowskiego.

Najnowsze wpisy