300 lat kościoła w Szczytnie

W dniach 15-18 sierpnia 2019 roku Parafia Ewangelicka w Szczytnie świętowała 300 lat swojego kościoła. W uroczystościach uczestniczyła delegacja z Diecezji Cieszyńskiej.

W ramach jubileuszu odbył się piknik parafialny, koncert w wykonaniu Adama Zalewskiego, Natalii Kreft, Klaudii Camilli Twardzik oraz chóru “Gloria” ze Skoczowa, a także konferencja naukowa “Kościół Ewangelicki w Szczytnie niemym świadkiem historii”.

Podsumowaniem obchodów było uroczyste nabożeństwo, w którym udział wziął m.in. Biskup Kościoła Jerzy Samiec oraz ks. Manfred Rekowski, prezes Ewangelickiego Kościoła w Nadrenii, który zwiastował Słowo Boże. Obecni byli także poprzedni zwierzchnicy Kościoła pracujący niegdyś na Mazurach – bp Jan Szarek oraz bp Janusz Jagucki. W nabożeństwie uczestniczyli ponadto: bp Adrian Korczago, który tłumaczył kazanie na język polski, proboszcz parafii ewangelickiej w Skoczowie ks. Alfred Borski oraz siostra przełożona Diakonatu “Eben-Ezer” Ewa Cieślar wraz z siostrą Alicją, dla której pobyt w Szczytnie wiązał się ze szczególnymi emocjami. Siostra pochodzi z Zyndaków na Mazurach, gdzie spędziła swoje dzieciństwo oraz w późniejszych latach była opiekunką ks. Manfreda Rekowskiego.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej