35-lecie kościoła ap. Bartłomieja w Brennej

6 sierpnia 2023 roku odbyła się 35. pamiątka poświęcenia ewangelickiego kościoła ap. Bartłomieja w Brennej.

Zgromadzonych na nabożeństwie w breńskiej świątyni przywitał proboszcz parafii ks. Roman Kluz, który następnie wraz z emerytowanym proboszczem ustrońskim ks. dr. Henrykiem Czemborem odprawił liturgię wstępną. Kazanie na podstawie fragmentu z 1 Księgi Królewskiej 3, 5-15 zwiastował poprzedni proboszcz parafii w Brennej, a obecnie wykładowca Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie ks. prof. Marek Uglorz. Słowo pozdrowienia przekazał natomiast zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago. Śpiewem podczas uroczystości usłużył również chór parafialny z Wisły-Głębiec a grą na organach pani Joanna Stebel.

W trakcie uroczystego nabożeństwa zborownicy podziękowali również ks. Henrykowi Czemborowi, który był jednym z inicjatorów budowy breńskiego kościoła, w czasach gdy Brenna była jeszcze częścią parafii w Ustroniu. Przy tej okazji złożono także życzenia i gratulacje z okazji zbliżającego się jubileuszu 60-lecia ordynacji ks. Czembora.

Po nabożeństwie uczestnicy udali się do ogrodu parafialnego, gdzie w dalszym ciągu świętowano przy poczęstunku i rozmowach.

Zdjęcia: facebook parafii ewangelickiej w Brennej-Górkach

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej