75-lecie urodzin siostry Ireny

31 grudnia 2019 roku siostra diakonisa Irena – Lidia Morawiec – obchodziła swoje 75. urodziny.

Podczas jubileuszowego spotkania w Diakonacie Żeńskim “Eben-Ezer” w Dzięgielowie rozważanie Słowa Bożego poprowadził bp Adrian Korczago, który przekazał jubilatce życzenia Bożego prowadzenia i wsparcia, podziękował za realizowaną przez wiele lat służbę niesienia pomocy bliźniemu oraz udzielił siostrze Irenie Bożego błogosławieństwa. Obecny był także bp Jan Szarek, który zmówił dziękczynną modlitwę.

Siostra Irena – Lidia Morawiec – urodziła się 31 grudnia 1944 roku w Orzeszu w rodzinie baptystów, która wstąpiła do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W wieku 16 lat zgłosiła się na “Rok Służby dla Pana” do Diakonatu w Dzięgielowie. Strój siostry próbnej i diakonackie imię Irena otrzymała w październiku 1963 roku, a w maju 1970 roku została wyświęcona na diakonisę i skierowana do Domu Wypoczynkowego “Betania” w Wapienicy. Podejmowano tam księży, młodzież z całego świata, pracowników Kościoła. W 2010 roku powróciła do diakonatu w Dzięgielowie.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej