95. urodziny siostry Aliny

1 kwietnia 2023 roku diakonisa Alina Ciosk obchodziła jubileusz 95-lecia swoich urodzin. Życzenia przekazał między innymi Biskup Diecezjalny wraz z Małżonką.

Siostra Alina (Helena Ciosk) urodziła się 1 kwietnia 1928 roku w Jaworzu. W 1959 roku została przyjęta do Diakonatu, rok później, w 1960 roku, otrzymała strój siostry próbnej, wówczas przyjęła siostrzane imię Alina. W 1969 roku została wyświęcona na diakonisę przez bp. Andrzeja Wantułę. Przez większą część służby pracowała w Domu Opieki „Sarepta” w Węgrowie, a na emeryturę powróciła do domu macierzystego sióstr.

Zdjęcie: Parafia ewangelicka w Węgrowie

Najnowsze wpisy

  • IKARY 2025

    W poniedziałek 16 lutego 2026 roku w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyła się XXXIII uroczysta gala wręczenia IKARÓW 2025. W uroczystości uczestniczył ks. radca Waldemar Szajthauer.

    Czytaj więcej
  • Noworoczne spotkanie w bielskim ratuszu

    W bielskim ratuszu 10 lutego 2026 r. odbyło się doroczne spotkanie duchowieństwa ewangelickiego, katolickiego, prawosławnego i greckokatolickiego z radnymi miejskimi na czele z władzami Bielska-Białej.

    Czytaj więcej