Adwentowa konferencja duchownych w Skoczowie

W środę 4 grudnia 2019 roku w Skoczowie odbyła się adwentowa konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej.

Ze względu na trwający czas Adwentu oraz ogłoszony w Kościele Ewangelickim rok 2020: Rok wolności chrześcijańskiej konferencja miała refleksyjny charakter – 6 prelegentów poprowadziło rekolekcje „Adwent – oczekiwanie na wolność”.

W pierwszej części ks. Łukasz Gaś w oparciu o Ps 145,15 omówił zagadnienie oczekiwania na uwalniającego Boga, a ks. Piotr Sztwiertnia nawiązując do historii Tobita dzielił się refleksjami co do uwalniającego światła wolności. Ponadto bp Adrian Korczago poprowadził społeczność Wieczerzy Pańskiej.

Druga część rekolekcji dotyczyła oczekiwania na radość wschodzącej wolności, którą zaprezentował ks. Oskar Wild, a ks. Marcin Podżorski omówił oczekiwanie na dobre Boże myśli o wolności. W ostatnim bloku ks. Artur Woltman przedstawił temat oczekiwania na uwalniające wypełnienie obietnicy, a ks. Dariusz Madzia odniósł się do cierpliwego oczekiwania na ostateczną wolność.

Podczas konferencji przekazano także życzenia jubilatom, ogłoszenia dotyczące bieżących wydarzeń diecezjalnych oraz ustalono, że kolejna konferencja duchownych odbędzie się 8 stycznia 2020 roku w Goleszowie.

Najnowsze wpisy