Adwentowe spotkania Biskupa

W okresie przedświątecznym biskup Adrian Korczago bierze udział w różnego rodzaju spotkaniach adwentowych na teranie diecezji cieszyńskiej.

W dniach 13-14 grudnia 2022 roku w Domach Opieki „Emaus 1” i „Emaus 2” w Dzięgielowie odbyły się adwentowe spotkania dla pensjonariuszy, podczas których biskup podzielił się refleksją i złożył świąteczne życzenia oraz tradycyjnie przekazał drobne upominki.

We wtorek 13 grudnia 2022 roku w parafii w Goleszowie odbył się „Podwieczorek dla Pań”, w czasie którego zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej wraz z praktykantem diecezjalnym Adamem Bujokiem zaprezentowali adwentowe refleksje, które przepleciono pieśniami.

W środę 14 grudnia bp Adrian Korczago spotkał się w skoczowskiej parafii z Parafialnym Kołem Seniorów. Swe życzenia oparł o opowiadanie nawiązujące do Bożonarodzeniowej historii, dzieląc się również przemyśleniami skierowanymi do starszych osób.

W poniedziałek 19 grudnia 2022 roku odbyło się przedświąteczne spotkanie pracowników Drukarni „Augustana”, w którym udział wzięli pracownicy Biura Diecezji Cieszyńskiej. W jego trakcie biskup Adrian Korczago wraz z praktykantem diecezjalnym Adamem Bujokiem przekazali pozdrowienia oraz wręczyli drobne upominki.

We wtorek 20 grudnia 2022 roku miała miejsce gwiazdka pracowników Domów Opieki „Emaus 1” i „Emaus 2”. Zwierzchnik diecezji zabrał głos przekazując pozdrowienia oraz składając życzenia świąteczne. Obecnym wręczył symboliczne upominki.

W czwartek 22 grudnia 2022 roku biskup spotkał się z mieszkańcami Domu Opieki „Soar” w Bielsku, składając świąteczne życzenia oraz wręczając upominki.

zdjęcia: Jan Chwastek, Zbigniew Szklorz, Adam Bujok

Najnowsze wpisy