Czerwcowa wideokonferencja duchownych

W środę 9 czerwca 2021 roku za pośrednictwem platformy ZOOM odbyła się wideokonferencja duchownych diecezji cieszyńskiej.

Konferencję prowadził zwierzchnik diecezji bp Adrian Korczago. Rozważanie Słowa Bożego w oparciu o hasło miesiąca wygłosił ks. Tymoteusz Bujok z CME. W dalszej części obrad uczestnicy zajęli się zagadnieniem Pomiędzy destrukcją a kreatywnością – pastoralne wyzwania i wymagania doby pandemii w kontekście śmierci, pochówku i żałoby zaprezentowanym przez bp. Adriana Korczago. Podczas dyskusji w grupach zebrani wymieniali się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Następnie bp Korczago wprowadził do kolejnego punktu konferencji: Oikodomiczna (nauka o parafii – dział Teologi praktycznej) refleksja nad dynamiką między parafialnej współpracy w naszej diecezji, który także był omawiany szerzej w grupach.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej