Delegacja Kościoła w Stuttgarcie

W dniach 23-25 września 2020 roku delegacja Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP przebywała z wizytą w Stuttgarcie (Niemcy). W wyjeździe uczestniczył zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago.

W skład delegacji weszli: Biskup Kościoła Jerzy Samiec, Prezes Synodu ks. dr Adam Malina, bp Adrian Korczago, bp Marian Niemiec, zwierzchnik diecezji katowickiej, ks. Roman Pracki, proboszcz parafii ewangelickiej w Krakowie oraz Anna Wrzesińska i Ewa Śliwka z kancelarii Biskupa Kościoła.

Wizyta dotyczyła przygotowań do Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej w 2023 roku, które odbędzie się od 13 do 19 września w Krakowie. W 2010 roku od 20 do 27 lipca luteranie z całego świata spotkali się na Zgromadzeniu Ogólnym w Stuttgarcie. Delegacja udała się do Niemiec, by skorzystać z poprzednich doświadczeń organizacyjnych.

W ramach wizyty przedstawiciele Kościoła spotkali się z biskupem Kościoła Wirtembergii Frankiem July’m, dr. Michaelem Blume, sekretarzem generalnym Gustav Adolf Werk Kościoła Badenii-Wirtembergii Michaelem Proßem, rabinem Yehudą Pushkinem oraz Michałem Królem, konsulem Rzeczpospolitej Polskiej w Monachium.

Najnowsze wpisy