Diecezjalna konferencja delegatek Kół Pań

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. odbyła się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań Diecezji Cieszyńskiej. Konferencja zgromadziła 35 osób z następujących parafii: Bielsko, Biała, Cieszyn, Cisownica, Goleszów, Istebna, Jaworze, Wisła Centrum, Wisła Głębce.

Temat spotkania: „Człowiek świadectwa dla Niepodległej” wplata się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, jak również w temat liturgiczny Kościoła na 2018 rok, jakim jest świadectwo Kościoła. Konferencję rozpoczęła dk. Karina Chwastek-Kamieniorz rozważaniem Słowa Bożego z 1 Mż 50,15-21. Postać starotestamentowego Józefa, jego droga życia, trudy, odrzucenie i miłość ponad wszystko w tworzeniu mostów między ludźmi – wpisały się w tematykę tegorocznej konferencji.

W kontekście tych myśli – o losie dr Jana Władysława Kubisza (1885-1948), człowieka żyjącego Bożym Słowem na co dzień i jego wkładzie w rozwój szpitalnictwa w odrodzonej po 1918 r. Polsce mówiła dk. Aleksandra Błahut-Kowalczyk.

Część artystyczną zaaranżowała pastorowa Ilona Matuszek, której zespół młodzieżowo-dziecięcy z werwą wykonał kilka wielkanocnych pieśni.

Całość spotkania prowadzonego przez Annę Wantulok wypełniły: wymiana doświadczeń z poszczególnych kół, śpiew, posiłek oraz wspólne zdjęcie uczestniczek konferencji. Modlitwę na zakończenie zmówiła i pobłogosławiła na rozejście się dk. Karina Chwastek-Kamieniorz.

Dk. Aleksandra Błahut Kowalczyk

Fot. Anna Wantulok

Najnowsze wpisy