Diecezjalne spotkanie liderów młodzieżowych

W sobotę 11 lutego 2023 roku odbyło się w Cieszynie spotkanie liderów młodzieżowych diecezji cieszyńskiej.

W spotkaniu wzięło udział około 50 liderów młodzieżowych z parafii diecezji cieszyńskiej, a także z Pszczyny (diec. katowicka). Wspólny czas spędzano integrując się, planując diecezjalne wydarzenia młodzieżowe oraz słuchając Słowa Bożego.

Wydarzenie rozpoczął ks. Mateusz Mendroch, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Słowa pozdrowienia przekazali proboszcz parafii w Cieszynie ks. Marcin Brzóska oraz zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago.

Po oficjalnym rozpoczęciu odbyła się, prowadzona przez Katarzynę Wesner-Macurę z Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie, pierwsza sesja mająca charakter zapoznawczy. W jej trakcie uczestnicy mieli możliwość przedstawienia się, a także podzielenia się informacjami na temat działalności grup młodzieżowych w ich parafiach.

Kolejną sesję prowadził ks. Tymoteusz Bujok, dyrektor CME. Młodzi liderzy planowali wydarzenia młodzieżowe, które będą miały miejsce na terenie diecezji cieszyńskiej w 2023 roku.

Trzecia sesja prowadzona przez ks. Piotra Sztwiertnię z Goleszowa odbyła się w formie przedstawienia dialogicznego opartego na konkretnej historii biblijnej (bibliologu). Skoncentrowano się na haśle roku 2023: „Tyś Bóg, który mnie widzi” (1 Mż 16, 13), który przedstawia historię Hagar z Księgi Rodzaju.

Po poczęstunku miała miejsce ostatnia sesja prowadzona ponownie przez Katarzynę Wesner-Macurę. Tym razem młodzi dzielili się swoimi doświadczeniami z pracy młodzieżowej oraz przedstawiali pomysły na to, w jaki sposób można rozwijać działalność młodzieżową w parafiach.

Na zakończenie spotkania młodzi liderzy wzięli udział w wieczorze uwielbienia, a w śpiewie prowadził uczestników zespół młodzieżowy z Cieszyna, Słowem Bożym zaś skierowanym do liderów podzielił się ks. Mateusz Mendroch.

Tekst: Damian Rusin

Źródło: Młodzi luteranie – relacja uczestnika

Zdjęcia: Facebook parafii ewangelickiej w Cieszynie

Najnowsze wpisy

  • Aplikacja mobilna eŚpiewnik

    Przedstawiamy aplikację mobilną eŚpiewnik, czyli Śpiewnik ewangelicki w wersji cyfrowej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej