Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura 2018/19”

We wszystkich diecezjach Kościoła luterańskiego w Polsce 12 stycznia br. odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura 2018/2019”. W tej edycji pytania przygotowywane są z 1. Księgi Mojżeszowej. W diecezji cieszyńskiej konkurs odbył się w Ustroniu.

Na pytania odpowiadało 150 uczniów w 3 grupach wiekowych. Po oddaniu prac uczestnicy i ich opiekunowie mogli posilić się w sali parafialnej.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się w kościele, gdzie przywitał ich proboszcz parafii w Ustroniu ks. Piotr Wowry. Głos zabrał także bp Adrian Korczago. „Niezwykłe jest to, że co roku pojawiają się na konkursie nowe twarze. I to tchnie optymizmem. (…) To oznacza, że sztafeta Słowa Bożego przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. (…) Ważne jest, żebyście wy wszyscy przekazywali to co jest najcenniejszym skarbem nas wszystkim – skarb Ewangelii”.

Biskup wręczył także nagrody w diecezjalnym konkursie niepodległościowym – rysunkowy i fotograficzny. Trzecie miejsce przyznano Samuelowi Mellerowi z parafii w Białej, drugie Natalii Piotrak z Cieszyna, a pierwsze miejsce zajął Szymon Szklorz z Cieszyna. W konkursie fotograficznym przyznano tylko pierwsze miejsce – nagrodę otrzymał Gustaw Molin z Wisły.

Następnie głos zabrał ks. Jerzy Below, dyrektor Wydawnictwa Augustana, które organizuje konkurs. Przedstawił kilka informacji statystycznych oraz poinformował, że patronem konkursu po raz pierwszy jest Minister Edukacji Narodowej. Wszystkie osoby, które uczestniczyły w konkursie pisemnym „Sola Scriptura” otrzymały dyplomy, Z Biblią na co dzień, ufundowane przez diecezję cieszyńską, oraz kalendarze planszowe. Spotkanie zakończył modlitwą ks. Zdzisław Sztwiertnia.

Wyniki zostaną opublikowane do 5 lutego na stronie http://www.augustana.pl/sola_scriptura.html
Finał odbędzie się 23 marca w Bielsku-Białej.

Tekst: Joanna Śliwka

Zdjęcia: Zwiastun Ewangelicki

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej