Ekumeniczne nabożeństwo z okazji 100-lecia niepodległości w Puńcowie

W kościele pw. św. Jerzego w Puńcowie 27 października 2018 roku odbyło się nabożeństwo ekumeniczne dla gminy Goleszów z okazji 100-lecia niepodległości Polski. W nabożeństwie uczestniczyli bp Adrian Korczago oraz bp Piotr Greger.

W kazaniu opartym o tekst z Ewangelii Marka 12,29-31 bp Adrian Korczago wskazywał na istotną rolę świętowania tegorocznego jubileuszu zarówno w kontekście ogólnopolskim, jak i lokalnym. Zaznaczał, że warto w ekumenicznej społeczności wierzących dostrzegać Boże wsparcie i Jego błogosławieństwo. Podkreślał, że zadaniem mieszkańców gminy Goleszów na czele z jej włodarzami jest wdzięczność za możliwość chwalenia Boga we własnym języku i w swojej Ojczyźnie. Życzył, by nawiązując do dobrej ekumenicznej współpracy sprzed 100 lat i dziś udawało się ewangelikom i katolikom jako jednej rodzinie Polaków wspólnie się modlić i budować dobro Ojczyzny.

Podczas nabożeństwa wystąpiły chóry: rzymskokatolicki z Puńcowa oraz ewangelicki z Dzięgielowa – najpierw osobno, a następnie we wspólnych pieśniach. Ponadto ze specjalnie przygotowanym programem niepodległościowym wystąpiły dzieci ze szkół podstawowych.

Fot. goleszow.pl

 

Najnowsze wpisy