Ekumeniczne spotkanie w bielskim ratuszu

24 stycznia 2019 roku w bielskim ratuszu odbyło się noworoczne ekumeniczne spotkanie Prezydenta Bielska-Białej oraz Rady Miasta z biskupami i duchownymi Kościołów: Ewangelicko-Augsburskiego i Rzymskokatolickiego.

W spotkaniu uczestniczyli bp Adrian Korczago, bp Paweł Anweiler oraz duchowni ewangelickich parafii Bielska i Białej, a także bp Roman Pindel, bp Piotr Greger, bp sen. Tadeusz Rakoczy oraz proboszczowie rzymskokatolickich parafii w Bielsku-Białej i okolicach.

Bp Adrian Korczago i bp Roman Pindel przekazali włodarzom miasta noworoczne życzenia, tradycyjnie przełamano się opłatkiem. Podczas spotkania podziękowano także wieloletniemu prezydentowi miasta Jackowi Krywultowi za jego długoletnią służbę na rzecz Bielska-Białej.

Fot. ks. Krzysztof Cienciała, Paweł Sowa/Magazyn Samorządowy

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej