Ekumeniczne spotkanie w bielskim ratuszu

24 stycznia 2019 roku w bielskim ratuszu odbyło się noworoczne ekumeniczne spotkanie Prezydenta Bielska-Białej oraz Rady Miasta z biskupami i duchownymi Kościołów: Ewangelicko-Augsburskiego i Rzymskokatolickiego.

W spotkaniu uczestniczyli bp Adrian Korczago, bp Paweł Anweiler oraz duchowni ewangelickich parafii Bielska i Białej, a także bp Roman Pindel, bp Piotr Greger, bp sen. Tadeusz Rakoczy oraz proboszczowie rzymskokatolickich parafii w Bielsku-Białej i okolicach.

Bp Adrian Korczago i bp Roman Pindel przekazali włodarzom miasta noworoczne życzenia, tradycyjnie przełamano się opłatkiem. Podczas spotkania podziękowano także wieloletniemu prezydentowi miasta Jackowi Krywultowi za jego długoletnią służbę na rzecz Bielska-Białej.

Fot. ks. Krzysztof Cienciała, Paweł Sowa/Magazyn Samorządowy

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej