Etap diecezjalny konkursu biblijnego

W sobotę 15 stycznia 2022 roku w sześciu diecezjach odbył się Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptura”. W etapie diecezjalnym wzięło udział 140 uczestników, nie tylko z Kościoła luterańskiego.

Organizatorzy ze względu na trwająca pandemię zdecydowali, że drugi etap konkursu odbędzie się w kilku miejscach, aby uczniowie nie spotykali się w zbyt licznych grupach. W diecezji cieszyńskiej zorganizowano etap w Białej (Bielsko-Biała), Cieszynie, Cisownicy i Wiśle. Brało w nim udział 63 uczniów. Mieli oni 45 minut, aby udzielić odpowiedzi na 25 pytań. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a w prezencie od diecezji cieszyńskiej książkę Z Biblią na co dzień.

Tematem tegorocznej edycji jest życie i działalność króla Salomona. Do tego etapu uczniowie przygotowywali się czytając 1. Księgę Królewską 1-16 oraz Przypowieści Salomona 1-4. Finał odbędzie się 5 marca. Lista osób zakwalifikowanych zostanie opublikowana na stronie: zwiastun.pl/ogolnopolski-konkurs-biblijny/ do 7 lutego. Organizatorami konkursu są Wydawnictwo Augustana i Generalna Wizytator Nauczania Kościelnego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego dk. Ewa Below.

Najnowsze wpisy