Etap diecezjalny konkursu „Sola Scriptura”

Etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura” odbył się 11 stycznia 2020 roku w Ustroniu.

W tegorocznej edycji 160 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 18 parafii diecezji cieszyńskiej odpowiadało na pytania z Ewangelii Marka. Każdy miał 45 minut, aby odpowiedzieć na 25 pytań.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wraz z duchownymi, katechetami i rodzicami spotkali się w kościele apostoła Jakuba Starszego, gdzie powitał ich proboszcz parafii ks. Piotr Wowry. „Cieszymy się, że Słowo Boże dociera także do dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że wy macie taką wspaniałą pasję czytania i poznawania Słowa Bożego. I za to bardzo chciałbym wam podziękować” – mówił ustroński proboszcz, który przekazał także pozdrowienia od bp. Adriana Korczago, który nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. „Potrzebne jest nam przeświadczenie, że Pan Bóg idzie z nami, że nie idziemy sami, ale Bóg jest z nami – Bóg łaski i pokoju” – podkreślał ks. Piotr Wowry nawiązując do fragmentów z 1. Księgi Mojżeszowej i 4. Księgi Mojżeszowej, które mówią o błogosławieństwie.

W trakcie spotkania dwie pieśni zaśpiewała Wiktoria Tajner z Ustronia. Wszystkie osoby, które uczestniczyły w konkursie pisemnym „Sola Scriptura” otrzymały dyplomy, książkę Z Biblią na co dzień, ufundowane przez diecezję cieszyńską, oraz kalendarze planszowe. Spotkanie zakończył modlitwą ks. Jerzy Below, dyrektor Wydawnictwa Augustana, które jest organizatorem konkursu.

W tym samym czasie na pytania konkursowe odpowiadali także uczniowie z pozostałych diecezji naszego Kościoła. Etap diecezjalny odbył się w Jastrzębiu-Zdroju, Mrągowie, Bydgoszczy, Warszawie i Wałbrzychu.

Wyniki zostaną opublikowane do 30 stycznia na stronie www.augustana.pl/sola_scriptura.html. Finał odbędzie się 21 marca w Bielsku-Białej.

Tekst: Joanna Śliwka

Zdjęcia: Zwiastun Ewangelicki

Najnowsze wpisy