Ewangelicki Dzień w Czechach

W niedzielę 23 czerwca w Trzyńcu odbył się Ewangelicki Dzień Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej. W uroczystości uczestniczył bp Adrian Korczago.

Obchody były połączone z jubileuszem 120-lecia kościoła ewangelickiego w Trzyńcu. Podczas uroczystego nabożeństwa biskup Adrian Korczago przekazał słowa pozdrowienia oraz życzył całemu Kościołowi i parafii w Trzyńcu doświadczania działalności Ducha Świętego we wszystkich podejmowanych przedsięwzięciach. Do zebranych zwróciła się także burmistrz Trzyńca Věra Palkovská oraz biskup Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej Tomasz Tyrlik.

Kazanie wygłosił bp Ivan Elko, generalny biskup Ewangelickiego Kościoła (ECAV) na Słowacji, który wraz z bp. Adrianem Korczago i bp. Tomaszem Tyrlikiem błogosławił udające się na swoje zajęcia dzieci i wyrażał wdzięczność za ich obecność w Kościele oraz prosił o dalsze Boże prowadzenie dla nich. Uczestnicy nabożeństwa wysłuchali także świadectwa chrześcijanki z Chin.

W popołudniowym programie nie zabrakło zajęć dla dzieci, wykładów, seminariów, happeningu oraz koncertu zespołu “Fusion”.

Fot. Archiwum ŚKEAW

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej