Ewangelicki Dzień w Czechach

W niedzielę 23 czerwca w Trzyńcu odbył się Ewangelicki Dzień Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej. W uroczystości uczestniczył bp Adrian Korczago.

Obchody były połączone z jubileuszem 120-lecia kościoła ewangelickiego w Trzyńcu. Podczas uroczystego nabożeństwa biskup Adrian Korczago przekazał słowa pozdrowienia oraz życzył całemu Kościołowi i parafii w Trzyńcu doświadczania działalności Ducha Świętego we wszystkich podejmowanych przedsięwzięciach. Do zebranych zwróciła się także burmistrz Trzyńca Věra Palkovská oraz biskup Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej Tomasz Tyrlik.

Kazanie wygłosił bp Ivan Elko, generalny biskup Ewangelickiego Kościoła (ECAV) na Słowacji, który wraz z bp. Adrianem Korczago i bp. Tomaszem Tyrlikiem błogosławił udające się na swoje zajęcia dzieci i wyrażał wdzięczność za ich obecność w Kościele oraz prosił o dalsze Boże prowadzenie dla nich. Uczestnicy nabożeństwa wysłuchali także świadectwa chrześcijanki z Chin.

W popołudniowym programie nie zabrakło zajęć dla dzieci, wykładów, seminariów, happeningu oraz koncertu zespołu „Fusion”.

Fot. Archiwum ŚKEAW

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej