Finał „Sola Scriptura” 2023

11 marca 2023 roku w Bielsku-Białej i Warszawie odbył się finał konkursu biblijnego „Sola Scriptura”.

Tegoroczny finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura” odbył się 11 marca w dwóch miejscach w Polsce. Dla uczniów z diecezji pomorsko-wielkopolskiej, warszawskiej i wrocławskiej miał miejsce w siedzibie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, zaś uczestnicy z diecezji cieszyńskiej i katowickiej mierzyli się z pytaniami biblijnymi w auli Szkoły Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej.

Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptura” organizowany jest co roku przez Wydawnictwo Augustana oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego. Każdorazowo uczestnicy mierzą się z inną księgą biblijną lub jej określonym fragmentem. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem: „Świadectwo apostoła Jana” i skupiał się na Ewangelii według Jana i trzech listach Janowych. Konkurs odbywa się w trzech grupach wiekowych:

  • grupa I: klasy IV-VI szkoły podstawowej (zakwalifikowało się 17 uczniów z diec. cieszyńskiej)
  • grupa II: klasy VII-VIII szkoły podstawowej (zakwalifikowało się 6 uczniów z diec. cieszyńskiej)
  • grupa III: szkoły ponadpodstawowe (zakwalifikowało się 18 uczniów z diec. cieszyńskiej)

Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolno-parafialnym, diecezjalnym (regionalnym) oraz ogólnopolskim. Każdy z tych etapów ma formę pisemną – uczestnicy odpowiadają na pytania o różnym charakterze – otwartym i testowym.

Wyniki konkursu pojawią się na stronie internetowej Zwiastuna Ewangelickiego do 30 marca 2023.

Źródło: na podstawie danych Zwiastuna Ewangelickiego 

Zdjęcia: Facebook Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu, Zwiastun Ewangelicki

Najnowsze wpisy