Inauguracja „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”

W 1. niedzielę Adwentu 29 listopada 2020 roku w ewangelickim kościele św. Trójcy w Skoczowie zainaugurowano ekumeniczną akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

Świece do kościoła wniosły dzieci – adresaci pomocy wykorzystywanej w leczeniu, edukacji, wypoczynku i rehabilitacji. Nabożeństwo prowadził ks. Alfred Borski, proboszcz parafii w Skoczowie. Okolicznościowe kazanie wygłosił Prezes Diakonii Kościoła bp Ryszard Bogusz z Wrocławia.

Pozdrowienia od dyrektor generalnej Diakonii Kościoła Wandy Falk odczytała pastorowa Agnieszka Borski. W imieniu Diakonii Diecezji Cieszyńskiej pozdrowienia i podziękowanie za zaproszenie do Skoczowa oraz zorganizowanie uroczystego nabożeństwa przekazał dyrektor ks. Marek Londzin. W imieniu władz samorządowych pozdrowienia przekazał Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej