Inauguracja “Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”

W 1. niedzielę Adwentu 29 listopada 2020 roku w ewangelickim kościele św. Trójcy w Skoczowie zainaugurowano ekumeniczną akcję “Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

Świece do kościoła wniosły dzieci – adresaci pomocy wykorzystywanej w leczeniu, edukacji, wypoczynku i rehabilitacji. Nabożeństwo prowadził ks. Alfred Borski, proboszcz parafii w Skoczowie. Okolicznościowe kazanie wygłosił Prezes Diakonii Kościoła bp Ryszard Bogusz z Wrocławia.

Pozdrowienia od dyrektor generalnej Diakonii Kościoła Wandy Falk odczytała pastorowa Agnieszka Borski. W imieniu Diakonii Diecezji Cieszyńskiej pozdrowienia i podziękowanie za zaproszenie do Skoczowa oraz zorganizowanie uroczystego nabożeństwa przekazał dyrektor ks. Marek Londzin. W imieniu władz samorządowych pozdrowienia przekazał Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej