„Pozwólcie starszym przychodzić do Mnie”

Apelujemy o udostępnianie materiałów internetowych osobom starszym i samotnym.

Drogie siostry i bracia, zwracam się z gorącym apelem szczególnie w stronę młodych i sprawnie posługujących się internetem i mediami społecznościowymi o umożliwienie naszym starszym i samotnym współwyznawcom dostępu do nabożeństw internetowych, rozważań, publikacji oraz do informowania o nabożeństwach telewizyjnych i radiowych. Pozwólmy starszym na korzystanie ze Słowa Bożego docierającego do nich również poprzez internet.

Na profilu Facebookowym naszego Kościoła codziennie umieszczane jest zaproszenie do wspólnej modlitwy w związku z sytuacją na świecie i w naszym kraju.

Polecamy korzystanie z aplikacji „Biblia na co dzień”.

Koło Teologów Ewangelickich na Facebookowym profilu publikuje codzienne rozważania.

Parafia w Cieszynie transmituje codzienne rozważania z kościoła Jezusowego na swoim kanale YouTube.

Parafia w Wiśle codziennie zamieszcza rozważania Marcina Lutra z Drogowskazów Chrześcijanina na Facebookowym profilu.

Parafia w Goleszowie w dniach 3-5 kwietnia prowadziła Pasyjne Spotkania internetowe na swoim kanale YouTube.

Ks. Bogdan Wawrzeczko prowadzi na swoim kanale YouTube codzienny cykl 36 i 6.

Publikujemy także informację dotyczącą nabożeństw internetowych w naszej diecezji.

Zachęcamy, by w tym szczególnym czasie modlić się słowami modlitwy przesłanej do Kościołów członkowskich przez Światową Federację Luterańską.

O Boże, nasz Uzdrowicielu, okaż współczucie całej ludzkiej rodzinie pogrążonej w chaosie i obarczonej chorobą i strachem. Usłysz nasze wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Przyjdź nam z pomocą, gdy koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie, ulecz chorych, wspieraj ich rodziny i przyjaciół i chroń ich przed zarażeniem. Usłysz nasz wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Obdarz nas duchem miłości i powściągliwości, abyśmy mogli się zjednoczyć, dążąc do kontroli nad koronawirusem i wyeliminowania go. Usłysz nasze wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Spraw, abyśmy byli czujni, uważni i aktywni w zwalczaniu wszystkich chorób, malarii, dengi, HIV i AIDS, i innych, które powodują cierpienie i często prowadzą do śmierci wielu osób. Usłysz nasze wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Uzdrów nasz egocentryzm i obojętność, która sprawiają, że martwimy się tylko wtedy, gdy zagraża nam wirus, daj nam przezwyciężyć bojaźliwość i strach, przez które zbyt łatwo ignorujemy naszych bliźnich. Usłysz nasze wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Wzmocnij i zachęć tych, którzy pracują w publicznej służbie zdrowia i w zawodach medycznych: opiekunów, pielęgniarki, asystentów, lekarzy i wszystkich, którzy oddają się opiece nad chorymi i ich rodzinami. Usłysz nasze wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Inspiruj, daj mądrość i nadzieję wszystkim badaczom skupionym na opracowaniu szczepionki. Usłysz nasz wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Zadbaj o wszystkich pracowników i właścicieli firm, którzy tracą środki utrzymania z powodu zamknięcia ich zakładów, kwarantanny, zamkniętych granic i innych ograniczeń… Chroń i strzeż tych, którzy muszą podróżować. Usłysz nasz wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Prowadź przywódców narodów, aby mówili prawdę, powstrzymuj rozprzestrzenianie się dezinformacji i działaj sprawiedliwie, aby cała Twa rodzina mogła zaznać uzdrowienia. Usłysz nasz wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Uzdrawiaj nasz świat, uzdrawiaj nasze ciała, wzmacniaj nasze serca i umysły, a wśród chaosu daj nam nadzieję i pokój. Usłysz nasz wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Łagodnie weź w swe dłonie tych wszystkich, którzy zmarli i którzy dziś umrą, pociesz ich bliskich w rozpaczy. Usłysz nasz wołanie, Boże. Wysłuchaj naszej modlitwy.

Pamiętaj w swej miłości o całej swej rodzinie, całym rodzaju ludzkim i całym swoim stworzeniu. Amen!

Tłumaczenie: Ewa i Jerzy Sojka

Informacja aktualizowana na bieżąco.

Najnowsze wpisy