Instytut Pastoralny dla studentów

W dniach 7-9 czerwca 2019 roku studenci teologii ewangelickiej przebywali wraz z dyrektorem Instytutu Pastoralnego, bp. Adrianem Korczago, w Tykocinie w ramach wyjazdowej sesji instytutu.

Wyjazd miał wielokulturowy charakter – uczestnicy spotkali się z prof. dr. hab. Zbigniewem Kaźmierczakiem, który zaprezentował współczesne oblicze kwakryzmu, zwiedzili tykocińską synagogę, w Kruszynianach spotkali się z imamem Januszem Aleksandrowiczem oraz zwiedzili meczet i cmentarz muzułmański. Kursanci dotarli również do Supraśla, gdzie zapoznali się z historią prawosławnego monastyru. Mieli także możliwość, by zwiedzić muzeum ikon. Ponadto w ramach zajęć studenci bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach z zakresu bibliologu i bibliodramy, które prowadził bp Adrian Korczago. 

Podsumowaniem wyjazdu było nabożeństwo w Święto Zesłania Ducha Świętego w kościele w Białymstoku prowadzone przez studentów w bardzo dynamiczny sposób. Tekst biblijny z Dziejów Apostolskich został odczytany na role, pieśń „Pochwal mój duchu Mocarza” zborownicy odśpiewali zwróceni twarzami do siebie, a na zakończenie jako symbol rozesłania do składania świadectwa o Bożym działaniu zebrani wyszli z kościoła i wspólnie na zewnątrz zaśpiewali pieśń końcową „Chcę chwalić Boga dziś”.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej