Instytut Pastoralny dla studentów

W dniach 7-9 czerwca 2019 roku studenci teologii ewangelickiej przebywali wraz z dyrektorem Instytutu Pastoralnego, bp. Adrianem Korczago, w Tykocinie w ramach wyjazdowej sesji instytutu.

Wyjazd miał wielokulturowy charakter – uczestnicy spotkali się z prof. dr. hab. Zbigniewem Kaźmierczakiem, który zaprezentował współczesne oblicze kwakryzmu, zwiedzili tykocińską synagogę, w Kruszynianach spotkali się z imamem Januszem Aleksandrowiczem oraz zwiedzili meczet i cmentarz muzułmański. Kursanci dotarli również do Supraśla, gdzie zapoznali się z historią prawosławnego monastyru. Mieli także możliwość, by zwiedzić muzeum ikon. Ponadto w ramach zajęć studenci bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach z zakresu bibliologu i bibliodramy, które prowadził bp Adrian Korczago. 

Podsumowaniem wyjazdu było nabożeństwo w Święto Zesłania Ducha Świętego w kościele w Białymstoku prowadzone przez studentów w bardzo dynamiczny sposób. Tekst biblijny z Dziejów Apostolskich został odczytany na role, pieśń „Pochwal mój duchu Mocarza” zborownicy odśpiewali zwróceni twarzami do siebie, a na zakończenie jako symbol rozesłania do składania świadectwa o Bożym działaniu zebrani wyszli z kościoła i wspólnie na zewnątrz zaśpiewali pieśń końcową „Chcę chwalić Boga dziś”.

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej