Instytut Pastoralny online

W dniach 24-26 sierpnia 2020 roku odbywał się zdalny Instytut Pastoralny dla duchownych i praktykantów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Kursanci w ramach zajęć na platformie ZOOM podczas wykładu z dr. Łukaszem Barańskim zapoznawali się z dziejami epidemii w historii świata. W dalszej części Instytutu w trakcie zajęć z diak. Ewą Below, generalną wizytator nauczania kościelnego, zaznajomili się z obsługą platform Genialy, Linoit, Wordwall, LearningApps oraz Classroom pomocnych w organizowaniu zdalnego nauczania w ramach lekcji religii. Kursanci analizowali także opowiadanie Olgi Tokarczuk „Numery” z duszpasterskiej perspektywy poszukując wraz z bp. Adrianem Korczago pomostów do codziennej służby wśród parafian. Z terapeutą Tomaszem Bilickim uczestnicy dyskutowali o zagadnieniu depresji, niskiej samooceny oraz interwencji kryzysowej.

W środowy poranek katecheta Samuel Gogółka dzielił się pomysłami, jak w ciekawy sposób poprowadzić lekcję religii nawiązując do współczesnych trendów i motywów popkultury. Z prof. Jerzym Sojką uczestnicy rozmawiali o działaniach Kościoła w trakcie epidemii koronawirusa oraz analizowali dokument luterańskiego Instytutu Badań Ekumenicznych w Strasburgu dotyczący luterańskiej tożsamości. Z duchownymi i praktykantami spotkał się ponadto Biskup Kościoła Jerzy Samiec.

Najnowsze wpisy