Jesienna sesja Synodu Kościoła

W dniach 14-16 października 2022 roku w Wiśle-Malince odbyły się obrady ostatniej, 13. sesji XIV kadencji Synodu Kościoła.

Wydarzenie rozpoczęło się piątkowym nabożeństwem. Prowadzili go radcy duchowni Konsystorza: ks. Marcin Orawski z Wrocławia, ks. Michał Makula z Łodzi oraz ks. Tomasz Wigłasz z Białegostoku, który wygłosił kazanie. Podczas piątkowych obrad Synodu Kościoła przedstawione zostały sprawozdania Rady Synodalnej, Biskupa Kościoła i Konsystorza.

W sobotę odbyły się w Bielsku-Białej uroczystości wspomnieniowe śp. bp. Jana Szarka. W popołudniowej części sobotnich obrad po powrocie do Wisły-Malinki miała miejsce dyskusja na temat projektu budżetu na 2023 rok oraz relacja z przebiegu przygotowań do Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej w 2023 roku.

Synodałowie uczestniczyli także w niedzielnym nabożeństwie, w trakcie którego kazanie wygłosił Prezes Synodu ks. dr Adam Malina.

źródło: ks. Jerzy Below; www.luteranie.pl; YT/PEAWislaMalinka

Najnowsze wpisy

  • Aplikacja mobilna eŚpiewnik

    Przedstawiamy aplikację mobilną eŚpiewnik, czyli Śpiewnik ewangelicki w wersji cyfrowej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej