Jesienne zjazdy chórów

19 i 20 października 2019 roku w Wiśle i Międzyrzeczu zorganizowano podzielony na dwie części Jesienny Zjazd Chórów Diecezji Cieszyńskiej.

W sobotę w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle odbyła się pierwsza część jesiennego zjazdu chórów. Wzięły w nim udział chóry parafii ewangelickich z Drogomyśla, Dzięgielowa, męski „Cantus” z Goleszowa, Jaworza i Ustronia. Wystąpił także chór miejscowej parafii. Chóry i zgromadzonych gości powitał proboszcz miejscowej parafii ks. radca Waldemar Szajthauer. Koncert prowadził przewodniczący Komisji chórów Diecezji Cieszyńskiej ks. Władysław Wantulok. Członkowie Komisji chórów wręczyli dyrygentom pamiątkowe dyplomy oraz symboliczną róże w podziękowaniu za udział w zjeździe. Słowami pozdrowienia w imieniu Biskupa Diecezji Adriana Korczago oraz modlitwą i błogosławieństwem zjazd zakończył ks. radca Waldemar Szajthauer.

W 18. niedzielę po Trójcy Świętej w kościele w Międzyrzeczu odbyło się uroczyste nabożeństwo połączone z jesiennym zjazdem chórów. Podczas nabożeństwa zaśpiewały cztery chóry: chór parafialny Wieszczęta-Kowale, chór ewangelicki z Dębowca, chór parafialny z Cisownicy oraz z Międzyrzecza. Okolicznościowe kazanie wygłosił zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp Adrian Korczago. Koncert prowadziła prezes chóru z Międzyrzecza Alina Fender. W nabożeństwie uczestniczył pochodzący z międzyrzeckiej parafii radny Sejmiku Śląskiego Andrzej Molin.

Najnowsze wpisy