Jesienny Dzień Skupienia

W sobotę 23 października 2021 roku w Skoczowie zorganizowano Jesienny Dzień Skupienia dla duchownych, synodałów, radnych parafialnych i katechetów diecezji cieszyńskiej.

Zebranych w kościele św. Trójcy powitał ks. Marek Londzin, przewodniczący diecezjalnej komisji ewangelizacyjno-misyjnej i wygłosił rozważanie w oparciu o Psalm 50,15.

Refleksjami dotyczącymi zagadnienia „Boże myśli to nie nasze myśli – pozytywne aspekty czasu pandemii” podzielił się zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago. W swoim wystąpieniu wskazywał na to, by próbować w trudnym pandemicznym doświadczeniu odnajdywać Bożą wolę i cenić różne elementy parafialnej i diecezjalnej rzeczywistości, które udało się rozwinąć podtrzymując, a nierzadko intensyfikując, duchową działalność. Zachęcał, by pamiętać o wielu inicjatywach, które podjęto w poszczególnych parafiach, by docierać do wiernych oraz stawiał pytania, jak pandemia wpłynęła na duchowość zebranych, z czego są dumni w kontekście działalności swojej parafii oraz jakie wnioski wyciągną z czasu pandemii.

Po wykładzie uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy, w których dyskutowali o aspektach poruszonych w wykładzie biskupa. Na zakończenie Jesiennego Dnia Skupienia ponownie w kościele podsumowano dyskusję oraz zaprezentowano wnioski i spostrzeżenia.

Najnowsze wpisy

  • Aplikacja mobilna eŚpiewnik

    Przedstawiamy aplikację mobilną eŚpiewnik, czyli Śpiewnik ewangelicki w wersji cyfrowej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej