Jubileusz 60-lecia ordynacji ks. Jana Lecha Klimy

15 października ks. Jan Lech Klima obchodził jubileusz 60-lecia ordynacji na duchownego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Ks. Jan Lech Klima urodził się 2 grudnia 1937 roku. Po ukończeniu studiów teologicznych został 15 października 1961 roku ordynowany na księdza w kościele Św. Trójcy w Warszawie przez bp. Andrzeja Wantułę w asyście profesorów ChAT – ks. rektora prof. Wiktora Niemczyka i ks. prorektora prof. Karola Wolframa.

Pierwsza placówką jego służby była parafia w Sopocie, gdzie pełnił wikariat u ks. seniora Edwarda Dietza. Potem administrował parafie Rypin, Lipno, Izbica Kujawska, Włocławek i Czechowice-Dziedzice. Od 1979 roku pełnił urząd drugiego proboszcza w Wiśle, a od 1982 roku przez 20 lat, aż do emerytury, był proboszczem parafii w Międzyrzeczu, gdzie jeszcze jako student teologii odprawił swoje pierwsze nabożeństwo. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w domu parafialnym w Międzyrzeczu. W 2003 roku otrzymał nagrodę im. ks. Józefa Londzina za działalność ekumeniczną na międzyrzeckiej ziemi.

Najnowsze wpisy