Jubileusz 60. urodzin ks. radcy Waldemara Szajthauera

W niedzielę 22 sierpnia br. w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle odbyło się dziękczynne nabożeństwo z okazji 60. urodzin miejscowego proboszcza ks. Waldemara Szajthauera, który jest także Radcą Diecezjalnym Diecezji Cieszyńskiej (czyli: zastępcą Biskupa Diecezjalnego) oraz Wiceprzewodniczącym Rady Synodalnej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Zebranych w wiślańskim kościele powitał ks. Oskar Wild, który odczytał hasło rozpoczynającego się tygodnia, przekazał aktualne ogłoszenia parafialne oraz zmówił modlitwę. Po zakończeniu liturgii wstępnej głos zabrał pan Leszek Podżorski (kurator parafii), który w imieniu rady parafialnej oraz całej wiślańskiej parafii złożył Jubilatowi urodzinowe życzenia. Podczas nabożeństwa życzenia urodzinowe składali także: radca Maciek Oczkowski (przedstawiciel ewangelistów oraz uczestników Godzin Biblijnych), Tomasz Bujok (Burmistrz Miasta Wisła) oraz  biskup Adrian Korczago wraz z członkami Rady Diecezjalnej Diecezji Cieszyńskiej. Następnie biskup zmówił modlitwę oraz udzielił Jubilatowi błogosławieństwa na dalsze lata życia i służby w Kościele. Okolicznościowe kazanie oparte o nowotestamentowy fragment z Ewangelii Marka (7, 31-37) wygłosił Jubilat. Liturgię spowiednio-komunijną poprowadził biskup Adrian Korczago, a ks. Waldemar Szajthauer udzielił błogosławieństwa. Po zakończeniu nabożeństwa w kościele ustawiła się długa kolejka chętnych do osobistego złożenia jubilatowi życzeń z okazji okrągłych urodzin. W liturgii nabożeństwa brali udział: pani Urszula Śliwka, dr Paweł Molin, radca Maciek Oczkowski oraz pan Jerzy Kędzior, śpiewał parafialny chór pod dyrekcją Elżbiety Szajtauer, a akompaniament organowy zapewniła pani Dorota Gaś.

Ks. Waldemar Szajthauer urodził się 18 sierpnia 1961 roku w Rydułtowach koło Rybnika na Śląsku. Studia teologiczne w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej odbył w latach 1982 – 1987 r. Ordynowany 13 grudnia 1987 w Świętochłowicach został skierowany do służby w Diecezji Katowickiej jako wikariusz diecezjany. Od roku 1989 pełnił służbę duszpasterską w parafii w Lasowicach Wielkich na Opolszczyźnie, gdzie z dniem 1 stycznia 1991 r. został mianowany administratorem parafii. W 1997 roku wybrany został przez Zgromadzenie Parafialne Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle na stanowisko proboszcza. W latach 2009 – 2014 pełnił funkcje członka zarządu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa jako jej sekretarz. Od roku 2008 jest członkiem Rady Wydawnictwa „Augustana”. W roku 2015 Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Księży i Katechetów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wybrało go do zarządu stowarzyszenia. Synod Diecezji Cieszyńskiej Kościoła w 2017 r. wybrał go radcą Rady Diecezjalnej, a Synod Kościoła XIV kadencji radcą Rady Synodalnej, w której pełni funkcję wiceprzewodniczącego. Jest żonaty i ma trzy córki.

Zdjęcia: Szymon Brodacki

Najnowsze wpisy