Jubileusz 65. urodzin siostry przełożonej Ewy Cieślar

30 lipca 2020 roku siostra przełożona Diakonatu Żeńskiego „Eben-Ezer” w Dzięgielowie Ewa Cieślar obchodzi jubileusz 65. urodzin.

Siostra Ewa urodziła się 30 lipca 1955 roku w Wiśle. W domu rodzinnym od samego początku poznawała podstawy wiary przekazywane przez rodziców zaangażowanych w służbę Kościoła. Zachęcona przez nich zdecydowała się do podjęcia „Roku Służby dla Pana” w Dzięgielowie. Diakonat stał się jej drugim domem i w 1973 roku otrzymała strój siostry próbnej. Następnie pracowała w Domu Opieki „Sarepta” w Węgrowie oraz w Domu Opieki „Tabita” w Skolimowie koło Warszawy. 11 maja 1980 roku w kościele Jezusowym w Cieszynie została wyświęcona na diakonisę przez bp. Janusza Narzyńskiego. Po powrocie z „Tabity” do Dzięgielowa opiekowała się uczennicami „Roku Służby”, a w 1992 roku została wybrana kierowniczką Nowicjatu. Przez 12 lat pracowała także w Domu Opieki „Emaus” w Dzięgielowie. W 2009 roku siostra przełożona Lidia Gottschalk przeszła na emeryturę, a Rada Sióstr wybrała siostrę Ewę na nową siostrę przełożoną Diakonatu Żeńskiego „Eben-Ezer” w Dzięgielowie. 

Tradycyjnie jubileuszową modlitwę dziękczynną w Domu Sióstr poprowadził duszpasterz Diakonatu ks. Marek Londzin dziękując za służbę i udzielając Bożego błogosławieństwa. Życzenia złożyli także pensjonariusze Domu Opieki słowami specjalnie napisanego z tej okazji wiersza. 

Biskup Adrian Korczago w imieniu całej społeczności ewangelików diecezji cieszyńskiej składa jubilatce najlepsze życzenia, dziękując Bogu za dotychczasową służbę i prowadzenie oraz życząc dalszego wsparcia słowami pieśni dającej nadzieję „Pan Cię w opiece ma”:

Pan Cię w opiece ma, o, nie trwóż się.

On Cię przewiedzie rad przez mrok i mgłę;

Broni wybranych swych, strzeże ich sam.

Przy Nim na niczym nie zejdzie już nam.

Nową na każdy dzień pomoc Ci śle.

Wiernie Zbawiciel Twój o wszystkim wie.

Szczęśliw, kto wszystko raz w Dlań złożył tu,

Szczerze we wszystkim zaufał już Mu.

Najnowsze wpisy