Jubileusz 95 urodzin Siostry Henryki Stebel

W sobotę 3 listopada swoje 95 urodziny obchodziła siostra Henryka. W jubileuszu uczestniczył ks. bp Adrian Korczago.

Siostra Henryka urodziła się w Wiśle. Od wielu lat służy jako Diakonisa. Pomimo swojego wieku ciągle jest aktywna w służbie wśród podopiecznych Domu Opieki Emaus w Dzięgielowie. Pomaga przy wydawaniu posiłków oraz w służbie odwiedzinowej. Jak sama często powtarza: „trzeba tym starszym ludziom wciąż jeszcze pomagać” (większość podopiecznych jest nawet o 20 lat młodszych od Siostry). Siostra Henryka jest pogodną z poczuciem humoru i gdy sił starcza gotowa do służby dla bliźniego.

Jubileusz 95 urodzin Siostry Henryki przypadł w szczególnym roku dla Diakonatu w Dzięgielowie, który kilka miesięcy temu obchodził 95 rocznicę swojego założenia.

Uroczystości urodzinowe rozpoczęły się modlitwą w kaplicy Diakonatu Eben-Ezer. Podczas modlitwy rozważanie Słowa Bożego prowadził ks. Emil Gajdacz. Biskup Adrian Korczago złożył życzenia jubilatce i udzielił jej Bożego błogosławieństwa.

Druga część uroczystości odbyła się w gronie rodzinnym wraz z pozostałymi Diakonisami. Był czas na wspólny urodzinowy obiad, rozmowy, życzenia w formie śpiewanych pieśni. Członkowie rodziny i Siostry dzielili się wspomnieniami i wspólnie modlili dziękując za życie i służbę.

W prezencie od Diecezji wszystkie siostry otrzymały za długoletnią służbę jubileuszowy medal wydany z okazji obchodów 100-lecia niepodległości na terenie Diecezji Cieszyńskiej.

 

Najnowsze wpisy