Jubileusz chóru Hażlach-Zamarski

W dniu 17 września 2022 roku odbył się jubileusz 100-lecia chóru Hażlach-Zamarski.

W sobotę 17 września odbył się jubileuszowy koncert chóru Hażlach-Zamarski pod dyrekcją radczyni diecezjalnej Krystyny Penkały, która od 42 lat stoi na jego czele. Chór zaprezentował szereg pieśni ze swego repertuaru. Uroczystość prowadził proboszcz cieszyńskiej parafii ks. Marcin Brzóska. Zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp Adrian Korczago podkreślił w swoim przemówieniu ogromną wartość wyjątkowego Bożego daru, jakim jest dźwięk połączony ze słowem. Zdaniem biskupa jest on w stanie otulać człowieka i motywować go w jego życiowej pielgrzymce. Poprzez dźwięk połączony ze słowem przemawia do nas Bóg, a my możemy Boga chwalić. W podzięce za wieloletnią służbę kurator diecezjalny Tomasz Bujok wręczył dyrygentce symboliczny bukiet kwiatów. Słowa uznania i gratulacji przekazał także Przewodniczący Komisji Chórów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej ks. Władysław Wantulok z Jaworza, dziękując chórzystom za ich zaangażowanie.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok wręczył chórowi Hażlach-Zamarski złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Srebrna odznaka wręczona została chórzystom: Bożenie Krupie oraz Józefowi Michalikowi. Głos zabrał również Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski. W trakcie uroczystości wyświetlono prezentację multimedialną, przywołując na pamięć wiele ciekawych wspomnień związanych z bogatą działalnością chóru Hażlach-Zamarski.

zdjęcia: www.ox.pl

Najnowsze wpisy

  • Centralne ekumeniczne nabożeństwo diecezjalne w Brennej

    24 stycznia 2023 roku w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyło się centralne ekumeniczne nabożeństwo diecezjalne w ewangelickim kościele Apostoła Bartłomieja w Brennej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie Liderów Młodzieżowych

    Ogólnopolski Duszpasterz Młodzieży i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej serdecznie zapraszają na Spotkanie Liderów Młodzieżowych. Spotkanie jest dla wszystkich angażujących się w parafiach w pracę z młodzieżą – duchownych i liderów młodzieżowych. Termin: 11.02.2023., godz. 09.00-18.00 Miejsce: Cieszyn, parafia ewangelicka  Zgłoszenia:Do 6.02.2023 poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdziesz go >TUKoszt uczestnictwa: 10 zł. Szczegółowe informacje zostaną przesłane […]

    Czytaj więcej