Kolędowanie w Wiśle

W niedzielę 27 grudnia br. w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle odbył się Ekumeniczny Koncert Kolęd.

W tym roku koncert odbył się przy zamkniętym kościele (bez udziału widzów), lecz był transmitowany na żywo na Facebooka i cieszył się dużym zainteresowaniem. Koncert rozpoczął się od słów powitania oraz świąteczno-noworocznych życzeń, które przekazali proboszczowie wiślańskich parafii: ks. radca Waldemar Szajthauer (parafia ewangelicko-augsburska) oraz ks. Wiesław Firlej (parafia rzymsko-katolicka). Następnie prowadzenie koncertu przejęła dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury p. Katarzyna Czyż-Kazimierczak, która zapowiadała występujących artystów. Podczas koncertu można było wysłuchać utwory wykonane przez: Oliwię Ohl-Szulik (wocal), Paulinę Stateczną (pianino), Katarzynę Gacek-Duda (flety etniczne), Zespół Regionalny „Wisła”, Kapelę „Wisła” oraz Kapelę „Mała Wisła”.  Podczas koncertu życzenia świąteczno-noworoczne przekazał także burmistrz Wisły p. Tomasz Bujok.

Organizatorami koncertu było Wiślańskie Centrum Kultury oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle. Koncert jest dostępny i można obejrzeć go za pośrednictwem profilów na Facebooku jego organizatorów (www.facebook.coom/WCKWisla oraz www.facebook.com/EwangelicyWisla).

zdjęcia i tekst: ks. Oskar Wild

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej