Koncert charytatywny na rzecz budowy cerkwi

19 lutego 2022 roku w katolickim Kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej odbył się koncert charytatywny na rzecz budowy bielskiej cerkwi. W wydarzeniu uczestniczył biskup Adrian Korczago.

W ramach koncertu wystąpił zespół muzyki cerkiewnej z Białegostoku pod dyrekcją Aleksandry Szymaniuk. Chórzyści zaprezentowali hymny i utwory liturgiczne wykonywane podczas nabożeństw. Koncert zakończono występem „Mnogaja Leta”. Po koncercie prawosławny duchowny ks. Marcin Bielawski wyraził głęboką nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zaczną realizować się plany, aby prawosławna społeczność Bielska-Białej i okolic każdej niedzieli i w święta mogła gromadzić się w wymiarze liturgicznym w ramach niezależnej parafii pw. św. Cyryla i Metodego.

Obok biskupa Adriana Korczago w uroczystości uczestniczyli także proboszcz parafii rzymskokatolickiej ks. Józef Oleszko jako gospodarz miejsca, Przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej Dorota Wiewióra, Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski i Wiceprezydent Adam Ruśniak, a także naczelnik wydziału gospodarki miejskiej Wiesław Maj.


zdjęcie: Volodymyr Yukhymuk

Najnowsze wpisy