Koncert charytatywny w Starym Bielsku

W niedzielę 23 lutego 2020 r. w kościele ewangelickim w Starym Bielsku odbyło się kolejne wydarzenie w ramach akcji charytatywnej „Zimbabwe. Pomogę, bo mogę” – koncert Bielskiego Chóru Gospel pod dyrekcją Michała Czulaka.

Zespół, który działa już od ponad dwóch lat przy Domu Kultury w Olszówce (dzielnica Bielska-Białej) chętnie przyjął zaproszenie i wraz z muzykami wystąpił przed ponad 250-osobową publicznością zebraną w kościele Jana Chrzciciela.

Chórzyści rozpoczęli swój występ żywiołową piosenką „Naprawdę kocham Cię”, od samego początku zachęcając słuchaczy do wspólnego śpiewania. Na program koncertu złożyło się dziesięć utworów nie tylko po polsku i angielsku, lecz również w języku zulu i suahili. Autentyczna radość, gospelowy feeling i zaangażowanie w śpiew udzieliły się publiczności, która nagradzała muzyków entuzjastycznymi oklaskami, a pod koniec występu dała się zachęcić do wstania z ławek. Nie obyło się bez bisu – chór zaśpiewał znaną piosenkę „Kumbayah, my Lord”, czyli „Panie przyjdź”.

W trakcie koncertu zebrano ofiarę na rzecz dzieci, nastolatków i młodych matek z Zimbabwe, które ucierpiały w wyniku przejścia cyklonu i ogromnej suszy, jaka nawiedziła ten kraj w 2019 roku. Zebrani okazali ogromną hojność, wspierając akcję kwotą prawie 5000 zł. Suma ta zostanie przekazana potrzebującym po zakończeniu całej akcji charytatywnej, czyli w marcu bieżącego roku.

Niedzielny koncert kolejny raz udowodnił, że szczytny cel i chęć głoszenia Dobrej Nowiny może nas zjednoczyć niezależnie od miejsca zamieszkania, poglądów czy wyznania. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Cieszymy się, że hasło „Zimbabwe. Pomogę, bo mogę” nie okazało się jedynie piękną deklaracją, ale znalazło swój praktyczny wymiar.

Można również wesprzeć akcję wpłacając pieniądze na konto parafii w Starym Bielsku:
98 1020 1390 0000 6502 0142 5024
z tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego – Zimbabwe”

Dziękujemy za każde wsparcie!

Więcej zdjęć oraz film z koncertu na: https://starebielsko.org/?p=wydarzen&rok=2020#zimKon20

Najnowsze wpisy