Koncert „Ku pamięci Pawła Pustówki”

W niedzielę 16 października 2022 roku w kościele ewangelickim w Goleszowie odbył się koncert „Ku pamięci Pawła Pustówki”.

Wszystkich gości powitał Kierownik Referatu Promocji Gminy Tomasz Lenkiewicz, który poprowadził koncert. Głos zabrali również Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie ks. Piotr Sztwiertnia oraz Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar. W wydarzeniu uczestniczył także udział Biskup Diecezji Cieszyńskiej Adrian Korczago.

Podczas koncertu wystąpiło sześć chórów: Chór Mieszany pod dyr. Izabeli Michalik, Chór “Sola Fide” pod dyr. Małgorzaty Konarzewskiej oraz Chór Męski “Cantus” pod dyr. Anny Stanieczek z goleszowskiej parafii ewangelickiej, Chór Mieszany „Gloria” pod dyr. Ewy Wigezzi-Skałka z Parafii Rzymskokatolickiej św. Michała Archanioła w Goleszowie, ewangelicki Chór kościoła św. Trójcy w Bażanowicach pod dyr. Joanny Sikory, Mieszany Chór Kościelny pod dyr. Anny Stanieczek z parafii ewangelickiej w Dzięgielowie, a także Estrada Ludowa “Czantoria” z Ustronia.

Wszyscy wykonawcy wystąpili z repertuarem pieśni ludowych ze zbiorów Pawła Pustówki, który przez 55 lat był organistą goleszowskiej parafii ewangelickiej. Wykonane zostały utwory z płyty pt. „Wziąłem te pieśni od ludu” nagranej przez chóry w czerwcu tego roku, w ramach realizacji projektu „Muzyczna przygoda z folklorem – kontynuacja podróży”. Projekt dofinansowany przez Gminę Goleszów oraz współfinansowany z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany był przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

Na podstawie tekstu zamieszczonego na stronie www.goleszow.luteranie.pl

Zdjęcia: Mariusz Jaszczurowski

Najnowsze wpisy