Koncert pt. Zespół “Śląsk” dla Niepodległej

16 września 2018 roku w kościele ewangelickim w Goleszowie odbył się koncert pt. Zespół “Śląsk” dla Niepodległej.

Ponad godzinny koncert, składający się z najpiękniejszych i najważniejszych pieśni patriotycznych i ludowych w związku z obchodami jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wraz z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Goleszowie oraz Parafią Rzymskokatolicką św. Michała Archanioła w Goleszowie.

Zebranych w tłumnie wypełnionym kościele przywitali bp Adrian Korczago, proboszcz parafii ewangelickiej, ks. prałat Adam Drożdż, proboszcz parafii rzymskokatolickiej oraz wiceprzewodnicząca Sejmiku Śląskiego Sylwia Cieślar. Podczas koncertu podziękowania za organizację koncertu przekazał wójt gminy Goleszów Krzysztof Glajcar.

Fot. Zbigniew Szklorz

 

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej