Koncerty “Dzieci śpiewają kolędy”

W dniach 28-29 grudnia 2019 roku w cieszyńskim teatrze im. Adama Mickiewicza odbyły się koncerty “Dzieci śpiewają kolędy” organizowane przez szkoły Towarzystwa Ewangelickiego im. ks. Franciszka Michejdy.

Pierwszego dnia na scenie zaprezentowały się “Świetliki” z Brennej-Górek, “Drużyna Pana” z Wisły-Jawornika, goleszowskie “Promyki” wraz z chórem “Sola Fide”, chóry gospodarzy – Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego i Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego, chór “VIVIT” z Wisły oraz chór dziecięcy z Cisownicy.

W niedzielę wystąpiły zespoły młodzieżowe ze Skoczowa, Cieszyna, Hażlacha i Zamarsk, Pruchnej, Dzięgielowa oraz zespół Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego. Koncert zakończono wspólnym śpiewem kolędy “Bóg się rodzi”.

W obu koncertach uczestniczył bp Adrian Korczago, który w oparciu o opowiadanie o chmurze i wydmie życzył zebranym, by w nowym 2020 roku czerpiąc ze źródła, którym jest nowonarodzony Jezus Chrystus potrafili użyźniać życie drugiego człowieka tak, by mogło ono jak najpiękniej zakwitnąć. 

Zdjęcia: ox.pl, archiwum Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego

Najnowsze wpisy