Konferencja dla Mężczyzn w Wiśle-Malince

W sobotnie popołudnie 11 listopada 2023 r. w Wiśle-Malince odbyła się Konferencja dla Mężczyzn pod hasłem: „Facet z jajami”.

Prawie 140 uczestników z wielu różnych parafii Śląska Cieszyńskiego, a także Górnego Śląska spędziło bardzo wartościowy czas. Po otrzymaniu identyfikatora uczestnicy zebrali się w głównej sali Centrum Malinka. Konferencję prowadził przewodniczący Diecezjalnej Komisji Mężczyzn ks. Marcin Podżorski z Wisły-Jawornika. Po kilku wspólnych piosenkach na scenie pojawił się pierwszy wykładowca diakon Paweł Gumpert. Skupił się na różnicach pomiędzy mężczyznami a kobietami. W często zabawny sposób, przytaczając wiele przykładów pokazał jak różnie człowiek reaguje, myśli i odczuwa. Po wykładzie przyszedł czas na małą integrację. Uczestnicy podzieleni na 20 grup wzięli udział w marshmallow challange. Przy pomocy 20 makaronów spaghetti, 2m sznurka i 2m taśmy malarskiej musieli w ciągu 18 minut wybudować jak najwyższą wieżę, na której szczycie znajdzie się pianka marshmallow. Wszyscy bardzo mocno angażowali się we wspólną pracę i ponad połowa wież się nie zawaliła. Następnie była okazja do wielu rozmów przy kawie i ciastku.

Druga część konferencji rozpoczęła się od wprowadzenia do głównego tematu konferencji. Najpierw uczestnicy przy pomocy internetowego narzędzia mentimeter wypowiedzieli się, z czym kojarzy się im się hasło „Facet z jajami”. Następnie dwaj kolejni wykładowcy zmierzyli się z tym tematem. Pastor Zygmunt Karel mówił na temat kryzysu męskości i ich przyczyn w dzisiejszym świecie, a Zbigniew Kłapa wskazywał na biblijne przykłady i cechy, którymi powinien wykazywać się prawdziwy mężczyzna. Konferencję zakończyła wspólna piosenka, modlitwa i życzenie, by wszyscy w swoich środowiskach podejmowali trud i wypełniali rolę do której zostaliśmy stworzeni. Na wszystkich czekała jeszcze ciepła kolacja, po czym zmotywowani do działania uczestnicy wrócili do swoich domów.

Konferencję zorganizowała parafia w Wiśle Malince i Diecezjalna Komisja Mężczyzn.

Najnowsze wpisy