Konferencja duchownych w Białej

W środę 8 listopada 2023 roku w Białej Krakowskiej (Bielsko-Biała) odbyła się diecezjalna konferencja duchownych.

Pierwsza część spotkania odbyła się w kościele parafialnym im. Marcina Lutra. Na wstępie biskup Adrian Korczago powitał zgromadzonych i w imieniu parafii ewangelickiej w Szczytnie na Mazurach przekazał proboszczom parafii w Goleszowie, Ustroniu, Jaworzu i Wieszczętach-Kowalach pamiątkowe dachówki, w podziękowaniu za finansowe wsparcie remontu kościoła w Szczytnie. Następnie rozważanie na podstawie hasła listopada z księgi Joba 9, 8-9 poprowadził ks. Marcin Podżorski z Wisły-Jawornika.

W dalszej kolejności duchowni udali się do ośrodka kulturalnego Punkt 11 przy ul. 11 listopada. Tam omówiono jubileusze, które mają mieć swoje miejsce w 2024 roku. Ustalono także daty kolejnych konferencji na następny rok, zastanawiano się nad czasem i formą kolejnego diecezjalnego zjazdu konfirmantów, a także zaplanowano spotkanie świąteczno-noworoczne rodzin pastorskich.

Następnie podjęto się tematu przygotowań młodzieży do konfirmacji w ramach nauk konfirmacyjnych. Duchowni zastanawiali się w oparciu o wnioski wypracowane na jesiennej sesji Synodu Diecezjalnego, w jaki sposób należy pracować z obecną młodzieżą i jak zachęcić ich do funkcjonowania w parafii, diecezji i Kościele.

Na koniec konferencji pani Anna Kurek przedstawiła propozycje ubezpieczeń parafii i budynków parafialnych na rok 2024.

Najnowsze wpisy