Konferencja duchownych w Brennej

2 października 2019 roku w agroturystyce “U Gazdy” w Brennej odbyła się comiesięczna konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej.

Zebranych powitał bp Adrian Korczago, dziękując gospodarzom agroturystyki za zaproszenie oraz przekazując życzenia urodzinowe oraz związane z jubileuszami ordynacji. Przywitał także wśród uczestników magistra teologii Mateusza Mendrocha, odbywającego praktykę kandydacką w Cieszynie, który poprowadził rozważanie Słowa Bożego.

W trakcie posiedzenia duchowni dyskutowali o aktualnych sprawach diecezji oraz wysłuchali prelekcji ks. Tadeusza Konika dotyczącej sztuki protokołowania. Wzięli także udział w spotkaniu z bp. Pavlo Shvartsem, biskupem-wizytatorem Niemieckiego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Ukrainy, który dzielił się swoimi doświadczeniami oraz opisywał sytuację Kościoła w momencie tworzenia na nowo swoich struktur i relacji między parafiami w kontekście konfliktowych uwarunkowań.

Kolejna konferencja odbędzie się 6 listopada w Ustroniu.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej