Konferencja duchownych w Brennej

2 października 2019 roku w agroturystyce „U Gazdy” w Brennej odbyła się comiesięczna konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej.

Zebranych powitał bp Adrian Korczago, dziękując gospodarzom agroturystyki za zaproszenie oraz przekazując życzenia urodzinowe oraz związane z jubileuszami ordynacji. Przywitał także wśród uczestników magistra teologii Mateusza Mendrocha, odbywającego praktykę kandydacką w Cieszynie, który poprowadził rozważanie Słowa Bożego.

W trakcie posiedzenia duchowni dyskutowali o aktualnych sprawach diecezji oraz wysłuchali prelekcji ks. Tadeusza Konika dotyczącej sztuki protokołowania. Wzięli także udział w spotkaniu z bp. Pavlo Shvartsem, biskupem-wizytatorem Niemieckiego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Ukrainy, który dzielił się swoimi doświadczeniami oraz opisywał sytuację Kościoła w momencie tworzenia na nowo swoich struktur i relacji między parafiami w kontekście konfliktowych uwarunkowań.

Kolejna konferencja odbędzie się 6 listopada w Ustroniu.

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej