Konferencja duchownych w Cieszynie

9 stycznia odbyła się pierwsza w 2019 roku konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej – tym razem w Cieszynie. 

Zebranych powitał bp Adrian Korczago, który wspomniał zmarłą 5 stycznia 2019 roku pastorową Anielę Szarek, żonę bp. Jana Szarka. Przekazał także życzenia urodzinowe oraz związane z jubileuszami ordynacji. Rozmyślanie w oparciu o hasło miesiąca stycznia wygłosił ks. Jan Sztwiertnia. W pierwszej części konferencji duchowni omawiali także zagadnienie uruchomienia studiów podyplomowych dla katechetów oraz przygotowania do diecezjalnego zjazdu konfirmantów.

W dalszej części spotkania dr Rafał Cekiera z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprezentował temat „Religijność wirtualnych tubylców – młodzi Polacy w ujęciu socjologicznym”. Następnie zebrani dyskutowali o wyzwaniach pracy z młodzieżą.

Po przerwie obiadowej uczestnicy konferencji pracowali w grupach nad opracowaniem cykli katechizacji dorosłych i kazań tematycznych. Ponadto duchowni relacjonowali, w jaki sposób prowadzą zajęcia nauki konfirmacyjnej w poszczególnych parafiach. Przekazano także ogłoszenia dotyczące najbliższych diecezjalnych przedsięwzięć.

Kolejna konferencja duchownych odbędzie się 27 lutego w Jaworzu.

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej