Konferencja duchownych w Cieszynie

9 stycznia odbyła się pierwsza w 2019 roku konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej – tym razem w Cieszynie. 

Zebranych powitał bp Adrian Korczago, który wspomniał zmarłą 5 stycznia 2019 roku pastorową Anielę Szarek, żonę bp. Jana Szarka. Przekazał także życzenia urodzinowe oraz związane z jubileuszami ordynacji. Rozmyślanie w oparciu o hasło miesiąca stycznia wygłosił ks. Jan Sztwiertnia. W pierwszej części konferencji duchowni omawiali także zagadnienie uruchomienia studiów podyplomowych dla katechetów oraz przygotowania do diecezjalnego zjazdu konfirmantów.

W dalszej części spotkania dr Rafał Cekiera z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprezentował temat „Religijność wirtualnych tubylców – młodzi Polacy w ujęciu socjologicznym”. Następnie zebrani dyskutowali o wyzwaniach pracy z młodzieżą.

Po przerwie obiadowej uczestnicy konferencji pracowali w grupach nad opracowaniem cykli katechizacji dorosłych i kazań tematycznych. Ponadto duchowni relacjonowali, w jaki sposób prowadzą zajęcia nauki konfirmacyjnej w poszczególnych parafiach. Przekazano także ogłoszenia dotyczące najbliższych diecezjalnych przedsięwzięć.

Kolejna konferencja duchownych odbędzie się 27 lutego w Jaworzu.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej