Konferencja duchownych w Cisownicy

2 listopada 2022 roku w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cisownicy odbyła się konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej.

W związku z rocznicą 505 lat Reformacji biskup Adrian Korczago powitał zgromadzonych Słowem Bożym wyjętym z książki „Z Biblią na codzień” oraz krótką refleksją na jego temat. Następnie złożył życzenia jubilatom ubiegłego miesiąca.

Rozważanie Słowa Bożego wygłosił ks. Dariusz Lerch z Ustronia. Podkreślał, jak istotna w życiu chrześcijanina jest koncentracja na Bogu i Jego światłości, która towarzyszy ciemności codziennego życia.

Były wicewojewoda i marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz przedstawił temat pt. „Transformacja energetyczna i możliwości pozyskania dotacji”. Prezentacji wykonanych realizacji w zakresie transformacji energetycznej dokonał Marek Niemczyk. Na temat audytów energetycznych mówili przedstawieciele firmy Katodesk.

W dalszej części konferencji duchowni rozmawiali na temat zbliżającego się Synodu Diecezji Cieszyńskiej. Omawiano wizje oraz wymieniano się pomysłami. Do wiadomości podano ogłoszenia i aktualia z życia diecezjalnego.

Najnowsze wpisy