Konferencja duchownych w Dzięgielowie

4 marca 2020 roku w Dzięgielowie odbyła się kolejna konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej.

Po rozważaniu Słowa Bożego, które poprowadziła diak. Karina Chwastek-Kamieniorz, duchowni dyskutowali o bieżącej sytuacji diecezji w kontekście m.in. zagrożenia koronawirusa, zjazdu konfirmantów oraz zbliżającego się synodu diecezjalnego. Przekazywano także ogłoszenia i zaproszenia do uczestnictwa w zaplanowanych diecezjalnych spotkaniach.

Zebrani wzięli ponadto udział w warsztatach “Różnica pokoleń a suma naszych działań” prowadzonych przez Katarzynę Wesner-Macurę, ks. Marcina Podżorskiego i ks. Tymoteusza Bujoka. Podzieleni na grupy wiekowe adekwatne do reprezentowanych pokoleń dyskutowali o wyzwaniach w komunikacji między generacjami, wysłuchali wykładu Jasona Dorseya tłumaczącego podział na pokolenie tradycjonalistów, baby boomers’ów, pokolenia X, Y (millenialsów) i Z oraz zastanawiali się, jakie działania mogą podjąć na rzecz lepszego dotarcia do wiernych w swoich parafiach.

Kolejna konferencja odbędzie się 1 kwietnia w Wiśle-Jaworniku.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej