Konferencja duchownych w Jaworzu

W środę 15 września 2021 roku w Sali spotkań „Pod Harendą” w Jaworzu odbyła się pierwsza po wakacjach diecezjalna konferencja duchownych.

Zebranych powitał ks. Władysław Wantulok, proboszcz parafii ewangelickiej w Jaworzu oraz zastępca wójta gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka. Następnie prowadzenie konferencji przejął zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago, który przekazał życzenia z okazji jubileuszów urodzinowych i ordynacyjnych. Rozważanie w oparciu o hasło miesiąca września z księgi proroka Aggeusza 1,6 wygłosił ks. Tadeusz Byrt.

W dalszej części obrad diak. Ewa Below, Generalna Wizytator Nauczania Kościelnego, przeprowadziła szkolenie katechetyczne pt. Realizacja programu nauczania religii z wykorzystaniem platform edukacyjnych w nauczaniu stacjonarnym i zdalnym. Duchowni dyskutowali ponadto w grupach o wyzwaniach współczesności i ich przełożeniu na parafialną i diecezjalną codzienność. Podczas konferencji przekazano także ogłoszenia, omówiono bieżące sprawy diecezji.

Kolejna konferencja duchownych odbędzie się 6 października.

Najnowsze wpisy