Konferencja duchownych w Ustroniu

W środę 4 lutego 2026 roku diecezjalna konferencja duchownych odbyła się w parafii w Ustroniu.

Zebranych powitał bp Adrian Korczago, który na początku podzielił się refleksją, a następnie pogratulował jubilatom – ks. Janowi Sztwiertni i ks. Karinie Chwastek-Kamieniorz. Przekazano ogłoszenia, zaproszenia i ważne daty w roku 2026, omawiano aktualia życia parafialnego i diecezjalnego.

Po czasie przeznaczonym na indywidualne rozmowy w pieśni i rozważaniu poprowadził zebranych ks. Marcin Dawid. W dalszej części, w ramach comiesięcznego cyklu „Liturgiczne impulsy w roku nabożeństwa” ks. dr Zbigniew Obracaj przedstawił treści zaczerpnięte ze wstępu do agendy liturgicznej, swoje przemyślenia, a także moderował dyskusję.

Refleksyjnym impulsem u progu czasu przedpostnego podzielił się ks. Adam Bujok. Modlitwę końcową poprowadził ks. Marcin Dawid, a Bożego błogosławieństwa udzielił ks. radca Waldemar Szajthauer.

Najnowsze wpisy

  • Noworoczne spotkanie w bielskim ratuszu

    W bielskim ratuszu 10 lutego 2026 r. odbyło się doroczne spotkanie duchowieństwa ewangelickiego, katolickiego, prawosławnego i greckokatolickiego z radnymi miejskimi na czele z władzami Bielska-Białej.

    Czytaj więcej
  • Wszyscy jesteśmy sąsiadami

    W sobotę 31 stycznia 2026 roku w czytelni Małej Książnicy Cisownickiej odbyło się spotkanie z prof. Ryszardem Koziołkiem, Rektorem Uniwersytetu Śląskiego, literaturoznawcą i eseistą, autorem wielu książek.

    Czytaj więcej