Kościół w sieci

Przedstawiamy projekt Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego pod hasłem „Kościół w sieci” służący dotarciu do współwyznawców w czasie pandemii.

Pandemia COVID-19, która jest obecna od marca w Polsce, postawiła Kościół Ewangelicko-Augsburski przed nowymi wyzwaniami. Ograniczenia dotknęły niemal wszystkie aktywności i sprawiły, że parafie przeniosły swoje działania między innymi w przestrzeń internetu. Kościół, szukając nowych dróg komunikacji z parafianami, odnalazł swoje miejsce także w sieci. Podczas pierwszego lockdownu okazało się, że uczestnikami nabożeństw i spotkań publikowanych m.in. na profilach Facebook (FB) i YouTube (YT) są również osoby nie będące ewangelikami. 

„Kościół w sieci” to projekt, który zbiera różnorodne działania parafii ewangelickich w Polsce i umożliwia dostęp do nich wszystkim osobom zainteresowanym. Został zainicjowany przez duchownych diecezji katowickiej, lecz zachęca do współpracy parafie ewangelickie z całej Polski. 

Na stronie luteranie.pl zbierane są informacje nadsyłane z parafii: o nabożeństwach, szkółkach niedzielnych, rozważaniach i wykładych do oglądania na żywo poprzez profile na YT i FB oraz o godzinach biblijnych prowadzonych także przez platformę ZOOM. Projekt ma wspólną oprawę graficzną przygotowaną przez Wydawnictwo Warto CME, co pozwala na jego identyfikację i promowanie. 

„Kościół w sieci” to zaproszenie dla parafii do wychodzenia ze swoimi spotkaniami organizowanymi w internecie także poza lokalną wspólnotę i dzielenie się potencjałem z szerszym gronem odbiorców. Zapraszamy więc o przesyłanie na adres rzecznik@luteranie.pl informacji o dostępnych w internecie aktywnościach takich jak nabożeństwa, szkółki niedzielna, godziny biblijne, lekcje religii, spotkania młodzieżowe, rekolekcje i inne. Materiały na stronie będą na bieżąco aktualizowane.

Materiały graficzne są dostępne do pobrania na stronie luteranie.pl

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej