Kromka chleba dla bliźniego

Tradycyjnie od drugiej połowy września do końca października zapraszamy serdecznie do udziału w akcji charytatywnej „Kromka chleba dla bliźniego”.

Celem tej akcji charytatywnej jest niesienie pomocy naszym bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i brakuje im środków na przysłowiową „kromkę chleba”. Zebrane podczas akcji środki są przeznaczone dla osób potrzebujących. We wszystkich parafiach naszej Diecezji (kościołach, kaplicach parafialnych kancelariach) można zaopatrzyć się w specjalnie oznaczone koperty z logiem akcji, do których (wedle własnego uznania) można odkładać drobne sumy pieniężne (np. równowartość kromki, czy też bochenka chleba). Środki te zostaną wykorzystane do pomocy w tej parafii w której je oddamy.

Z góry dziękujemy za waszą pomoc oraz wsparcie!

Najnowsze wpisy

  • Centralne ekumeniczne nabożeństwo diecezjalne w Brennej

    24 stycznia 2023 roku w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyło się centralne ekumeniczne nabożeństwo diecezjalne w ewangelickim kościele Apostoła Bartłomieja w Brennej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie Liderów Młodzieżowych

    Ogólnopolski Duszpasterz Młodzieży i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej serdecznie zapraszają na Spotkanie Liderów Młodzieżowych. Spotkanie jest dla wszystkich angażujących się w parafiach w pracę z młodzieżą – duchownych i liderów młodzieżowych. Termin: 11.02.2023., godz. 09.00-18.00 Miejsce: Cieszyn, parafia ewangelicka  Zgłoszenia:Do 6.02.2023 poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdziesz go >TUKoszt uczestnictwa: 10 zł. Szczegółowe informacje zostaną przesłane […]

    Czytaj więcej