Ks. Oskar Wild nowym proboszczem w Wiśle-Głębcach

W niedzielę 2 lipca 2023 roku Wyborcze Zgromadzenie Parafialne wybrało ks. Oskara Wilda na nowego proboszcza parafii ewangelickiej w Wiśle-Głębcach.

Wybory przeprowadził biskup diecezji cieszyńskiej Adrian Korczago. Ks. Wild był jedynym kandydatem. Na 117 głosujących, za kandydaturą głosowało 111 osób.

Ks. Oskar Wild urodził się 7 października 1987 r. w Słupsku. Po zakończeniu nauki w szkole średniej rozpoczął naukę na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Był stypendystą Gustav-Adolf-Werk oraz Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego i przez dwa semestry studiował na Uniwersytecie w Lipsku. Naukę zakończył w czerwcu 2012 r. obroną pracy magisterskiej pt. Księża w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1994-2012 – analiza teologiczno-biograficzna.

Po ukończeniu ChAT odbywał praktyki kandydackie w Olsztynie i Katowicach, a po ordynacji, która miała miejsce 6 września 2014 r. w Żorach, pracował jako wikariusz w Ustroniu i Wiśle, a obecnie w Skoczowie.

Jest jednym z redaktorów profilu Kościoła i Diecezji Cieszyńskiej na Facebooku oraz jednym z administratorów strony internetowej Diecezji Cieszyńskiej. Koordynuje diecezjalną akcję charytatywną Kromka chleba dla bliźniego oraz jest współorganizatorem akcji Odpowiedzialni za stworzenie.

Jest żonaty z Eweliną, z którą ma dwóch synów.

Informacje biograficzne: na podstawie noty autobiograficznej na stronie internetowej parafii ewangelickiej w Skoczowie

Zdjęcie: Strona internetowa PEA w Skoczowie

Najnowsze wpisy

  • Aplikacja mobilna eŚpiewnik

    Przedstawiamy aplikację mobilną eŚpiewnik, czyli Śpiewnik ewangelicki w wersji cyfrowej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej