Ks. Paulina Hławiczka-Trotman wybrana na biskupa Kościoła luterańskiego w Wielkiej Brytanii

23 września 2023 roku Synod Kościoła luterańskiego w Wielkiej Brytanii wybrał ks. radcę Paulinę Hławiczkę-Trotman na biskupkę tegoż Kościoła.

Podczas wyborów kontrkandydatem ks. Hławiczki był ks. Mark Hardy z Leeds.

ks. radca Paulina Hławiczka-Trotman – pochodząca z Ustronia duchowna jest radcą (ang. Council Advisor) Kościoła Luterańskiego w Wlk. Brytanii. Obsługuje trzy zbory luterańskie, pełni funkcję kapelana uniwersyteckiego, jest zastępczynią przewodniczącego w gremium zajmującym się równością rasową w LCiGB. Ma również zezwolenie na pełnienie służby kaznodziejskiej w ramach Kościoła Anglii. Ks. Hławiczka będzie pierwszą Polką na świecie pełniącą urząd luterańskiego biskupa.

Zdjęcie: Danuta Matloch

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej